Jaký parfém si vzít k moři?

4. září 2012 v 22:34 | AnetNelly |  Parfémy
Když se balíš na dovolenou u moře, znáš to určitě sama. Říkáš si, tohle potřebuju, tohle, tohle a ještě tohle a než se naděješ, máš toho na posteli bezvadnou kupu. Říkáš si, že to jsou věci, pro které sis sestavila dokonalý seznam, a že na papíře se to tam všechno vešlo úplně v pohodičce? Tak to potom nastává situace, kdy musíš všechno zhruba tak desetkrát přehodnotit, jestli to opravdu budeš potřebovat, a když dojdeš k závěru, že se bez toho ten týden/čtrnáct dní/ tři týdny prostě neobejdeš, musíš vymyslet nějaký zaručený způsob, jak to do toho kufru/tašky dostaneš. A jestli máš zaručeně stejný problém jako já, že se ti nikdy nepodaří kufr zavřít, bez toho aniž bys na něm ty, popřípadě ještě někdo seděla, a když se celá věc podaří a ty ho máš zavřený, uvědomíš si, že ti tam něco chybí, nedala by sis nejradši ránu? A co, že ti to tam chybí?


Ouha, u mě to zpravidla bývá taštička s kosmetikou. Protože přesně tu, já tam nikdy nedokážu nacpat a nevím, kam s ní. Celý problém stoupá, právě když vyrážíš k moři, protože u moře je kosmetika mnohem důležitější, než někde u rybníčka v Čechách. A v téhle kosmetické taštičce ti zcela určitě nechybí nějaký supr čupr voňavý parfém, že? A když si prováděla nákupy, spojený s touhle cestou, přemýšlela jsi, jaký by byl takhle k moři nejlepší? Podle mého, by sis měla uvědomit, že jedeš někam k moři, kde se budeš většinu času opalovat, nebo koupat, takže je úplně jasný, že nabereš jistý pachy moře, což je ale docela fajn. Je to taková ta směsice slaného, svěžesti a čehosi sladkého, že? Pokud se pak večer budeš chtít na diskotéku, večeři, nebo procházku do města trochu navonět, doporučovala bych ti zabalit si sebou něco typicky letního a svěžího.


A která holka není ráda, když pěkně voní? Deodorant je v tomhle období samozřejmostí, ale já teď mluvím spíš o parfémech. Ty se totiž během roku pěkně střídají. Takže je zcela normální, když si v zimě můžeš dovolit vůně, které jsou více kořeněné a ve vzduchu mohou působit těžce. Ale právě v zimě se to třeba snese. Kdežto na jaře, nebo v létě by ses měla víc věnovat lehkým, svěžím vůním. Mezi ně patří například citrusy, všechny květinky a podobně.

click for more..


Pokud k moři vyrážíš s novou voňavkou, nebo i nějakou starou, ověřenou značkou, stejně ti moc nedoporučuju, aby ses voněla před odchodem k moři, nebo bazénu. Jednak je to absolutně zbytečný, protože se ti v nejbližší době smyje, ale také by se mohlo objevit pár problémů. Kůže by se ti mohla třeba víc potit, mohla by tě z reakce z přímého slunce začít pekelně pálit, nebo by ti dokonce mohla vyskákat vyrážka, nebo nějaké fleky. Takže pokud parfém k moři, buď nějaký, který ti na přímém slunci neublíží, nebo ho používej jen na letní večery.

Nezapomínej, že ani s nejlepším parfémem tvoje dovolená nebude stát za nic, pokud si jí plnými doušky neužiješ. Takže nezapomeň, hlavní je, si to užít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama