Znáš anonymní internet?

9. března 2012 v 15:51 | AnetNelly |  Diskuze
Předpokládám, že každý, kdo má doma internet se setkal alespoň s jedním diskuzním fórem. Na takových stránkách píší lidé nejen své názory, ale zároveň diskutují s ostatními o nějakém tématu.

Co když se ale najde takový člověk, který se za svou identitu stydí, a proto píše pod jinou přezdívkou? A co když se jedná o názory či komentáře, které jsou vulgární a občas k smíchu? Zaslouží si taková osoba porozumění od ostatních, nebo se jedná prostě o člověka, který řeší své komplexy na internetu?
Já jako blogerka jsem se s takovými osobami setkala snad milionkrát. Na co jsem ale pořád nepřišla je fakt, zda taková osoba se za svou pravou identitu pouze stydí, či jí to přijde prostě zábavné. Lidé, kteří ale nedokážou mluvit nahlas a pod svou pravou přezdívkou, mi přijdou tak trochu k smíchu.

Jasně, pokud se jedná o dobrý a slušný komentář , kde napíšeme za jinou identitu hned několikrát, aby nebylo například pošpiněno naše dobré jméno, to ještě beru. Ale co takové vulgární komentáře?
Kolikrát jsem se setkala s komentáři k fotkám, ať k těm mým, či jiných slečen, typu: "Jsi hnusná!" Dobře, ne nadarmo se říká, že každý člověk by měl mít svůj vlastní názor, ale pokud takový komentář napíše dotyčná osoba k fotce nějaké slečny, která je krásná, asi se nejedná o skutečný názor, ale o pouhou závist. Když dotyčná osoba napíše stejný komentář ještě pod milionem jiných přezdívek, vypovídá to o její povaze.

Anonymní internet však v dnešní době funguje nejen co se fotek týče. Hnusné a vulgární komentáře se píší i k článkům a
já občas žasnu nad tím, jak je některá dnešní společnost zkažená a místo toho, aby nad "nudným a nezajímavým" článkem mávli rukou, či si ho nečetli, raději napíší hnusný
komentář, aby autorka prostě věděla, že se jí to nepovedlo. Co třeba ale ocenit tu snahu?

Koneckonců, články se píší pro lidi, pro ty, kteří si ho chtějí přečíst. Pokud se článek někomu nelíbí, je to v pořádku, není nikde napsáno, že se vše musí líbit, ale bez těch hnusných a urážlivých komentářů by to taky šlo, ne? Slečny nebo kluci, kteří píší hnusné a vulgární komentáře a ještě se skrývají za jiné přezdívky, mají buď tu potřebu někoho pořádně zkritizovat nebo je jim vulgarita prostě vlastní.
Ano, občas chceme skrýt svou identitu, a co si budeme povídat, často se to týká právě těch hnusných komentářů nebo něčeho, s čím nesouhlasíme. Pokud tedy někdo chce říct názor, ať ho řekne za sebe a ne za imaginární osobu, která neexistuje. Nestydí se snad vyjádřit svůj názor, tak ať se, sakra, nestydí ani za svoji totožnost! :-)

Já sama takové komentáře odsuzuji, často si říkám, proč se takoví lidé vůbec vyjadřují, proč mají vůbec tu potřebu. Já sama, pokud se mi článek nelíbí nebo mi připadá třeba i směšný, nad ním mávnu rukou, v hlavě si myslím své, ale rozhodně bych autorku článku, a ještě k tomu pod jinou identitou, nezačala osočovat, jaká je to k*áva a že vůbec nemusí psát. Kolik let takovým osobám vůbec je? Myslím, že dospělý člověk, který je inteligentní a má společenské vychování, nemá tu potřebu se nijak vulgárně vyjadřovat a hlavně nemá tu potřebu pod jinou identitou druhé shazovat.

Doufám, že mě za můj názor nebude nikdo kritizovat, protože tohle je ten můj, s mojí vlastní identitou a pokud se nekomu nelíbí, tak ať. ;-) Ti, kteří píší urážlivé komentáře pod jinou identitou, by si měli uvědomit, že neshazují nejen autory článků, ale také hlavně sami sebe. Ale to je něco, co si musí každý obhájit před vlastním svědomím :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michelle Michelle | Web | 10. března 2012 v 16:38 | Reagovat

Já si například s lidmi co neznám osobně nevymňenuji žádné podrobnější informace. Slyšela i viděla jsem spoustu případů, ve kterých to nedopadlo dobře. ))

2 Lulinka Lulinka | 10. března 2012 v 18:43 | Reagovat

Tak já jsem redaktorkou na jednom fotbalovém webu a někdy ty komentáře jsou fak otřesný. Když už přesáhnou hranice slušnosti, tak je prostě mažu, protože nenávist mězi  některými fotbalovými kluby je tak velká, že to snad není ani možné. Naprosto s tvým článkem souhlasím. Většinou lidé chodí jenom provokovat nebo urážet. Pochvaly se většinou nedočkáš a nedej bože, když přehlídneš v článku nějakou hrubku nebo chybu, blbě napíšeš výsledek zápasu nebo tak něco (píšu z vlastní zkušenosti, tak to hážu na fotbal) tak se do tebe hned pustí. Většinou to je formou typu: Luli máš tam chybu, ale někdy ty komentáře taky nejsou zrovna příjemné a kritika někdy opravdu mrzí, ale s tím se musíme smířit, protože kritika tu byla a bude a pochvaly se člověk jen tak nedočká.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama