Příprava na léto aneb SPF chyby, kterých je třeba se vyvarovat!

13. března 2012 v 23:54 | AnetNelly |  Beauty

Letní měsíce nás sice teprve čekají, ovšem myslím si že neuškodí, když se na ně řádně připravíme. Meteorologové nám již tento víkend slibují teploty až 20 stupňů, což je podle mě výborná zpráva. Třeba bude letošní léto opravdu vydařené a budeme ho moci pokládat za jedno z nejlepších. A co na létě milujete nejvíce? Krom úžasného teplého sluníčka, bazénu a grilovacích večírků se nabízí mnoho dalších činností, které nám dodávají energii. Já například na létě jako takovém miluji i relaxaci, ke které patří opalování. A ze zkušenosti vím, že existuje hodně slečen, které netuší, že je třeba vědět spousta informací, než na sluníčko vůbec vlezeme. Jaké to jsou?

Opalovací krémy nejsou tak účinné, jak se mohou zdát
Kdybych si tohle někde přečetla, asi by se mi to zdálo jako vtip. Ano, jsou vyráběny za účelem účinného poskytnutí ochrany před sluncem, ovšem je nutné dodržovat určitá pravidla. Opalovací krém se totiž chová podobně jako vaše opálení - tedy nevydrží věčně. Ve skutečnosti mizí účinost opalovacího krému mnohem rychleji, než se mnozí lidé domnívají. A proto si myslím že je velmi důležité dbát na řádnou ochranu.
Kupříkladu voděodolné krémy na opalování tě v žádném případě neochrání, jsi-li ve vodě déle než 80 minut. To znamená, že i když je krém na opalování voděodolný, musíš ho nanést pokaždé, když vylezeš z vody. Jedině tak si zajistíš skutečnou ochranu před slunečními paprsky.
Nevyznáš se v číslech?
Taky už jsi někdy slyšela tvrzení "Pokud je SPF vyšší než 30, číslo nehraje žádnou roli, jsi chráněná." Ale je to skutečně pravda? Ne, rozhodně není. Na čísle SPF, tedy ochranného faktoru skutečně záleží. Ale je nutné si uvědomit, že čím vyšší číslo máš, pak už ani tak nezáleží, zda je SPF 50 nebo 80. Proč? Je to jednoduché. S ochranným faktorem SPF 30 blokuješ 96,7 % ultrafialového záření, SPF 50 blokuje 98% a SPF 100 zvyšuje ochranu jen o 2 %, tedy 99 % UVB. Ochranné rozdíly jsou mnohem větší mezi nižšími čísly, proto je důležité používat alespoň SPF 15.
Jak na nový rok, tak po celý rok
Asi si říkáš, jak to souvisí s opalovacími krémy. No jednoduše. Mnoho holek ani netuší, že opalovací krém se jim může hodit nejen v létě, ale i v zimě. Pokud jde o sluneční paprsky v zimě, konají stejnou neplechu jako v létě. S tím rozdílem, že v zimě se odrážejí od sněhu, v létě od vody. Je proto velice důležité, aby si se chránila jak v létě, tak v zimě. V zimě můžeš použít třeba nižší číslo, protože sluníčko tolik nepraží, ovšem celkovou ochranu by jsi neměla zanedbat.
Ignorace rtů a vlasové pokožky
Často se stává, že holky, ale i ženy zapomínají na to, že pokožka těla není jediná část, která potřebuje cílenou ochranu. Hodně často lidé zanedbávají fakt, že v létě (ale i v zimě) vystavujeme slunci také své rty a vlasovou pokožku. I na ně působí nepříznivě UVB záření. Je proto nutné sebou vždy mít dobrý balzám na rty, dororučit ti mohu třeba od značky Bioderma nebo The Body Shop. Pokud máš v plánu trávit více času na slunci, pak si nezapomeň do tašky přibalit klobouk. Nejen že si tvé vlasy udrží stále zářivou barvu, ale vyhneš se případnému úžehu. V létě by dále měla být zvýšená pozornost, co se používání vlasové kosmetiky týče. Existuje mnoho produktů, které se doporučují používat při pobytu na slunci. Chrání strukturu vlasů i jeji barvu.
Při používání opalovacího krému je také důležité jej nanášet na místa, která se mohou snadno spálit. Jedná se např. o ruce, chodidla nebo uši.
Následky mohou být zezačátku neviditelné
Je velice těžké najít dvě osoby, jejichž kůže by reagovala stejně, a to proto, že každý máme jiný typ pokožky. Je sice super, že tvoje kamarádka se skvěle opaluje a téměř nikdy se nespálí, ovšem to neznamená, že by tvoje pozornost měla být nějak snížena. Je tedy velice důležité vědět, který typ pokožky máš. Bude pro tebe i snažší vybírání vhodné kosmetiky pro péči o pokožku. Ať máš pokožku jakoukoliv, skutečně nikdo není osvobozen od následků, které může způsobit poškození slunečními paprsky. A jen proto, že se výsledky opalování ihned neukazují, neznamená to, že tvá pokožka není spalená - nepoužíváš li dostatečnou ochranu. Ty to sice nevidíš, ovšem pamatuj, že tvoje pokožka cítí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | 14. března 2012 v 16:21 | Reagovat

Hrozně ráda jsem sem dřív chodila, byly tu super články, které se nedaly jinde jen tak najít - o celebritách a podobně. Poslední dobou zajdu jen občas a jsem pokaždé víc a víc zklamaná, třeba po tomhle článku si připadám jako dítě, které dostává rady od starší přechytralé setry. Je mi líto, že to tu tak padlo, byl to blog o celebritách a teď je to blog pro vaše zviditelnění, co si pro boha holky dokazujete? Tohle bych sesmolila na koleni taky. Škoda toho!

2 david david | Web | 15. března 2012 v 2:28 | Reagovat

Luxusní šance jak vydělat nějaké peníze zdarma, za 5 minut klikání denně. Co k tomu potřebuješ? Nic moc, jen navštívit náš web, přečíst si článek, kde najdeš podstatný info a pak už jen začít vydělávat. Přečti zde: http://www.klikacka.4fan.cz/?p=88

3 Michelle Michelle | E-mail | Web | 15. března 2012 v 19:18 | Reagovat

Já od té doby, co jsem měla menší popáleniny na obličeji z Alp se musím mazat pořád. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama