Čím je pro tebe maminka?

8. března 2012 v 17:16 | AnetNelly |  Diskuze
Tento článek jsme kdysi napsaly pro Krásná.cz a myslím si, že by se vám mohl líbit :)

To, že mají mladé slečny různá trápení, ať už se jedná o lásku, přátelství, školu či třeba nízké sebevědomí, není nenormální. Povětšinou vyhledávají rady mezi svými kamarádkami.

Některé z dívek nich mají velice zkreslený pocit, že kdyby šly za rodiči, bylo by to ponižující. Tak to ale vůbec není, protože maminka nebo tatínek jsou právě osoby, které ti můžou pomoct ze všech nejvíce.

Určitě si se s tím někdy setkala, nebo setkáváš, že se každodenně trápíš, za svou maminkou ale nejdeš, aby ses jí svěřila. Zeptala jsi se někdy sama sebe proč? První příčinou, jak už jsem psala v úvodu, může být to, že se jednoduše stydíš, nebo sis doposud s maminkou nevytvořila takový vztah. Je jasné, že tvé kamarádky, pokud jsou dobré, ti poradí, jenže nikdo tě nezná tak dobře, jako právě tví rodiče.

Někteří lidé by asi řekli, že se pletu, že jejich kamarádi doopravy vědí, jací jsou. Jenže je tu jenže. Tví rodiče možná nemají všechny informace o tvém dospívání a chování, ovšem mají zkušenosti. V mládí určitě řešili problémy podobné, nebo dokonce stejné.

Maminka - kamarádkou navždy!

Mám opravdu hodně kamarádek, stejně jako určitě každá z vás. A v dnešní době vím, že je opravdu těžké najít tu nejlepší, a také jsem stálým zastáncem toho, že věřit člověk může jen sobě, protože vždy se něco může zvrtnout. Co ty víš, pohádáš se s ní a už to nikdy nebude jako dřív. Kam půjdeš potom?

Je určitě velice těžké si s maminkou nebo tatínkem vybudovat opravdu intimní vztah, ale pro rodiče je naprosto přirozené, pokud jejich dítě potřebuje pomoct nebo poradit. Dokonce to očekávají, znám to od své maminky, kdykoliv vidí, že mě něco trápí, tak přijde a optá se mě, co se děje, že by to chtěla vědět. A já vím, že za tím není jen zvědavost, ale hlavně snaha mi pomoci. Dříve jsem se se svými problémy (láska a podobně) rodičům moc nesvěřovala, teď je ale všechno jiné, protože jsem si uvědomila, že právě oni za mnou budou stát, ať se děje cokoliv.

Existuje samozřejmě mnoho věcí, které se třeba stydíš rozebírat s maminkou, v takovém případě (jedná-li se například o první lásku), můžeš klidně zajít jako první za svou nejlepší kámoškou a můžete všechno rozebrat. Garantuji ti, že čím budeš starší, pochopíš, že právě objetí od rodičů je ta nejupřímnější záchrana, co existuje.

Jak přijít, co říct

Popravdě nevím, kterou situací bych se měla inspirovat, ale já osobně jsem třeba byla kolikrát zklamaná láskou. Samozřejmě jsem se svěřovala svým kamarádkám, jenže i rodiče viděli, že semnou není něco v pořádku, a ptali se. Nejdříve mi to bylo proti srsti se svěřovat starším lidem, než jsem já. Jenže je důležité si uvědomit, že jsou to lidé, kteří tě mají rádi, starají se o tebe a jsou ti nablízku každou vteřinu. Pokaždé, když se nyní svěřím mamince se svým problémem, velice se mi uleví.

Nabízí se tu otázka, jak vlastně přijít za mamkou. Nebude jí to divné, bude mi umět pořadit? Tak tyhle otázky můžeš v pohodě hodit za hlavu! Jestliže tě bude něco trápit, zbytečně se tím neužírej, zajdi za mamkou nebo taťkou a svěř se se svým problémem. Jestliže se jedná o velice citlivé téma a ty se o tom stydíš mluvit, věř mi, že tě rodič ujistí, že nemusíš mít žádné zábrany. Vždyť i oni byli mladí a snažili se vyřešit své problémy, ať už se svými rodiči, nebo kamarádkou.

Každopádně teď, když jsou starší, vědí, jestli jejich tehdejší rozhodnutí bylo správné, nebo by se nyní rozhodli trochu jinak. A to je ta výhoda. Krom toho, pokud nemáš s rodiči moc dobrý vztah, může se tímhle opravdu zlepšit, protože komunikace v rodině je velice důležitá.

Neváhej proto pokaždé, když ti bude do pláče, nebo si nebudeš vědět rady. Maminka nebo tatínek jsou osoby, které ti porozumí v každé situaci a za každých okolností, není se tedy čeho bát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 modeling-victorias-secret modeling-victorias-secret | Web | 8. března 2012 v 23:30 | Reagovat

Já osobně mám s mamkou úžasný vztah a nikomu nevěřím tak, jako jí. Hlavně žádné jiné, cizí holce.) Papa Ivča-SB

2 nikoleta. nikoleta. | Web | 9. března 2012 v 14:26 | Reagovat

skvělý článek! Já s mamkou moc intimní/osobní věci nerozebírám, nevím, je mi to takové.. divné ?.. ;X každopádně bych to chtěla napravit. ♥ milluju svoje rodiče a nikdy bych je nevyměnila. :-))
doufám, že vám nevadí, že sem si tenhle článek uložila do svého notebooku, moc se mi líbíl! :-))

-- měj se krásně . ♥

3 megiiiii megiiiii | Web | 9. března 2012 v 20:36 | Reagovat

No, tak to musím nesouhlasit.
Chtěla bych mít s mamkou kamarádský vztah ale nevyrůstala jsem v tom, komunikace vázně a když už jsem se jí snažila s něčím svěřit, řekne mi jen - hm. Neodkázala mi nikdy poradit jako kámoška a rozebírat to se mnou hodiny a hodiny jako moje BF.

Prostě jsou hold případy, kdy to takhle nefunguje. Táta nepřipadá už vůbec v úvahu, je to komplikované.
Takže? článek určitě super zpracovaný, kvalitně napsaný, ale ne každý se tímhle může řídit, bohužel.....

4 majdaru123 majdaru123 | Web | 10. března 2012 v 16:01 | Reagovat

veľmi krásny vzťah mám s ammou,i keĎ to nebolo vždy dokonalé,milujem ju <3

5 Michelle Michelle | Web | 10. března 2012 v 16:40 | Reagovat

Já mám s mamkou dobrý vztah. Máme se rádi, občas se spolu nasmějeme, ale asi bych jí nesvěřila všechny svoje problémy a tajemství.
A myslím, že hádkám se nevyhneme, jako spousta jiných 'dívčích dvojic'. :)

6 vydělej vydělej | Web | 11. března 2012 v 1:27 | Reagovat

Trávíš spoustu času na internetu? Místo surfování můžeš vydělat nějaké peníze. Mám pro tebe skvělou možnost přivýdělku, stačí si přečíst článek na našem webu a vydělávání může začít. zabere vám to 5 minut denně: http://www.klikacka.4fan.cz/?p=49

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama