Spousta názorů, ale hlava děravá - WTF?

6. prosince 2011 v 21:02 | AnetNelly |  Naše Kecy

Ano, projela jsem pár autorkých blogů a ihned mně napadlo téma k článku - dnešní blogerky. Jakožto jedna z nich, vím jak to ve světě blogů chodí, vím koho lidé rádi navštěvují a také vím, co je naopak moc nezajímá. Nebráním se vám zde ale vyjádřit názor k tomu, co si o dnešních mladých blogerkách myslím já a ani o tom, kde končí hranice jejich pochopitelnosti.

Viz. taková Dominika Myslivcová - se svým blogem se tahle rádoby přerůžovělá slečna (není myšleno jako nadávka, ačkoliv jsem nikdy víc růžové neviděla) proslavila ze začátku díky svému blogu, který byl zaměřen na sbírku didlinek (ehm, dodnes nevím co to vůbec je, pro mně inernetovej plyšák!). Jakmile začala ale dělat fotoromány, její blog si našel spoustu fanoušků a skutečně to je něco, za co ji mnozí mohou a měly by odbivovat. Proč se ale najednou z kreativního člověka stane osoba prahnoucí po veřejném uznání natolik, až nakonec začně působit jako někdo, kdo si všemi prostředky (ať už jsou to jakékoliv) snaží doslova vydobýt svou slávu? Netvrdím, že Dominika má a měla spoustu fanoušků (ačkoliv se možná ve většině z nich jedná o 14 slečny, které chtěji mít stejně blonďatou hlavou a stejne růžový pokojíček..no dobře, dejme tomu.) Na účet Dominiky Myslivcové jsem se nikdy nesnažila nějak vyjadřovat - a rozhodně ji tu nechci veřejně ponižovat. Ale rozhodně bych nesouhlasila s tím, že jí náleží post ,,celebrity".
Možná jsem divná, ale pro mně si zaslouží označení celebrita někdo, kdo skutečně něco dokázal - věnuje se charitě (viz. Tereza Maxová či Petra Němcová) nebo napsal dobrou knihu. Nepovažuji za celebritu někoho, kdo se za ní snaží vydávat a už vubec ne někoho, kdo si myslí, že je něco víc než my ostatní.


Chápu, každý si musí projít pubertou a vším, co k ní patří. I já si jí prošla! Ale vše má své hranice - bohužel některé názory se nám některé blogerky snaží rapidní rychlosti doslova vnucovat - a jakmile nesouhlasíš, jedná se o kritiku! No a nežijeme snad v demokratické zemi proto, abychom pro kritiku žili? Každý den si vybíráme mezi tím a tím jídlem, protože jedno je lepší a druhé horší. Líbí se nám určití lidé protože mají určité hodnoty...

Blogerskému světu ale, jakoby se tohle pravidlo vymykalo a nikdy neexistovalo.
Samozřejmě není kritika jako kritika, já jsem zastánkyní toho, že když už chci k něčemu vyjádřit svůj názor, snažím se slušně a nikomu svůj názor nevnucuju, protože každý má na ten svůj právo!..Na blozích se ale nesouhlas často označuje jako ,,závist". Taky vám to slovo připadá tak povědomé?

Nechci dále jmenovat lidi o kterých tu píšu, a to i přesto, že se snažím psát spíše obecně a můj názor na mladé blogerky je spíše objekvitní než subketivní (ačkoliv ten první kolikrát vážně stačí). Zajisté, každá blogerka může mít svůj názor, ale pokud ve svých videích začne potupovat ostatní, připadá mit o jako vrchol trapnosti a mně jako fanouška by si vážně nezískala.

Tak tedy cituji: ,,Toto video není určeno holkám nad 14 let, protože nechápou moje názory, úvahy a tak podobně, protože mají jaksi jinak vyvinutý mozek než já 14-letá blbka...." ...No, to bude asi tím, že ty nad 14 let mají rozumu možná více.

Toť můj názor :-) Přijímám na něj jakoukoli kritiku ...ale zajímá mně, jaký názor máte na takové blogerky vy? Obdivujete je? Nebo naopak?,,Miluji svou blog, ale nikdy nedovolím, aby jeho svět ze mně udělal něco, co nejsem."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eleonor Eleonor | 6. prosince 2011 v 22:13 | Reagovat

Naprosto souhlasím s celým článkem. Víc takových holky! :-)

2 Si-gi Si-gi | Web | 7. prosince 2011 v 14:25 | Reagovat

Ahoj máš hezký blog, s článkem nezbývá než tiše souhlasit.. Koukni na blog,a když tak  nechtěla bys být aff ?

3 Zara Zara | Web | 7. prosince 2011 v 21:00 | Reagovat

naprosto souhlasím..mám jednu poznámku k Dominice, nevím jestli jsi viděla Dominiku v show Jana Krause..nad tím se dalo pouze kroutit hlavou, vnutí se prostě všude a je lepší když radši nemluví..

4 RM - Lucifer´s Angel RM - Lucifer´s Angel | E-mail | Web | 8. prosince 2011 v 13:54 | Reagovat

pěkný článěk a hlavně bavilo mě si ho přečíst a nenudila jsem se.

a k těm mladým blogerkám... většinou mě jejich blogy nudí a jejich názory mi v těch nejhorších případech příjdou ubohé. takže na jejich blogy nechodím, ale najdo use i výjimky a to je hlavní

5 Lucinka Lucinka | 8. prosince 2011 v 23:17 | Reagovat

V životě jsem o té holce neslyšela. Možná to bude tím, že jsem starší a toto jde mimo mě. Ale jelikož jsem zvědavá, tak jsem se na ten její web podívala a na mě je tam teda až moc růžové, ale jelikož je to mladá holka, tak holky do patnácti let ji žerou. Mně ten její web přijde až moc dětský, ale je to asi tím, že jsem fakt starší. Ty fotoromány radši nekomentuju, ale je originální, to se musí nechat, ale je vidět, že má problémy s kritikou a nedokáže ji unést, ale měla by si na to holka zvykat a opravdu by neměla nikomu radit. Nevím, kolik má let, moc asi ne, tak šestnáct asi, takže toho o životě opravdu moc neví a někomu radit ve vztazích, tak to mně přijde opravdu stupidní. A jen k tomuto článku. Holky, to máte opravdu zapotřebí plivat na někoho za to, co dělá? Ona mohla udělat to samé a pustit se do vás. Měli byste jí ignorovat. Když se vám nelíbí to, co dělá, tak ji nesledujte a nechoďte na její web, prostě ji ignorujte. Myslím, že toto je pod vaši úroveň.

6 AN AN | 9. prosince 2011 v 11:19 | Reagovat

[5]: Její web nenavštěvujeme :-) Svůj názor jsme si udělaly především díky show Jana Krause, kde se objevila :) Avšak přijímáme tvůj názor :) a rozhodně ho nevyvracíme :)

7 Lucinka Lucinka | 9. prosince 2011 v 22:49 | Reagovat

Tak tu show Jana Krause jsem si pustila ze zvědavosti, ale Kraus je na toto machr, on dokáže udělat blbce z úplně každého, ale ona říkala strašný blbosti, vůbec nad tím nepřemýšlela a potom to tak dopadlo.

8 Adla Adla | Web | 10. prosince 2011 v 16:57 | Reagovat

Někoho jako je Dominika Myslivcová opravdu nemusím. Souhlasím s tebou, ona není žádná celebrita. Co dokázala? Založila si blog, má možná hezkou tvářičku ale jinak neudělala nic. Když byla v Show Jana Krause, musela jsem se smát. Vždyť ona je vlastně ještě děcko. A naivní, když si myslím, že z ní bude herečka, jak sama řekla. Kraus se jí smál do očí a ona to očividně nechápala. Ona z toho vyroste, možná není tak blbá, jak si hodně lidí myslí ale určitě není nějak extra chytrá. Akorát hezká. A tuctová, podle mě.
Nedávno jsem zarazila na jeden blog, který si vede slečna, která na blog přidává svoje fotografie. A opravdu moc krásné, profesionální. Nejen sama sebe ale i čehokoliv. Takový blogerky mám ráda. Ale to s Dominikou nemá nic společnýho.

9 *Geminy* *Geminy* | Web | 13. prosince 2011 v 17:43 | Reagovat

Dnešní blogování mladých blogerek jsi opravdu vystihla. Podle mého názoru nezáleží na věku blogerky a jaký názor si udělá na jakýkoliv zveřejněný článek, jde spíše o formu podání a o to mít. Je důležité vůbec mít nějaký vlastní názor, ale také je důležité umět přijmout kritiku, jelikož ta nás podle mě posouvá a formuje, přetváří, takže jakákoliv kritika je přínosná. Moc pěkný a kvalitní článek ;)

10 hogreta hogreta | E-mail | Web | 13. prosince 2011 v 22:37 | Reagovat

Já jsem z toho "blogového světa" zatím úplný jelen:-D. Minulý rok, před maturitou, jsem dostala zápal plic a musela ležet tři měsíce doma. Nic moc, ale nuda šílená. Tak jsem začala dělat správce na dětském internetu Alík.cz, kde jsem jako malá taky chodila - a nyní jsem měla možnost tam ratolesti hlídat i v době školy či v noci (se zápalem plic se totiž také blbě spí). Měly tam stůl, který se jmenoval "blogy, blogerky a blobeři", kde si vyměňovaly adresy a inspirovaly se. Tak jsem se nakonec nechala ukecat, že také blog založím - a chytlo mě to. O Dominice Myslivcové a LV jsem se dozvěděla právě od těchto dětí. Do té doby to šlo naprosto mimo mě. Pak jsem se podívala na záznam pořadu Uvolněte se prosím, kde byla Dominika jako host - a naprosto mi to stačilo:-D. Nevím, jaká je blogerka, já prostě nemusím tento typ lidí. Její blog proto nemám potřebu ani vyhledat, takže tak. Takže ne, neobdivuju je. Jasně že jsem ráda, když na můj blog chodí hodně lidí, protože to znamená, že chtějí mé články číst. Že jsem je něčím zaujala - a proto to přece dělám:). Ale abych šla přes mrtvoly, to zase ne. Raději budu mít návštěvnost menší s tím, že si lidé mé články rádi přečtou, než mít velkou návštěvnost s tím, že se mi tam někdo za moji nesoudnost a naivitu chodí vysmát. Chci si zachovat ještě nějakou důstojnost - to je přesně to, co těmto "typům blogerek" často chybí:(.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama