Seznam se s přírodními parfémy

15. prosince 2011 v 19:23 | AnetNelly |  Parfémy
Slyšela jsi už o přírodních parfémech? A víš vůbec jaké mají složení a v čem se liší od těch nekvalitních a až moc levných? Pokud ne, čti dál! :-)

Věděla jsi, že při používání přírodních parfémů můžeš dosáhnout kýženého výsledku, stejně jako při použití těch s chemickými látkami? A co je nejdůležitější, tyto produkty pomáhají při záchraně našeho životního prostředí a působí také jako prevence proti dalšímu poškození v důsledku uvolňování škodlivých látek do ovzduší.


Jaké jsou vůbec jejich výhody?

Někteří lidé si sice mohou myslet, že ekologické parfémy nejsou tak kvalitní, ale to vůbec není pravda. Používání přírodních látek při vytváření parfémů je praktikováno již dlouhou dobu. I když parfém obsahuje chemické látky, nelze najít takový, který by neobsahoval alespoň špetku těch přírodních.

V nynější době se ale vyrábějí i takové, které jsou vyráběny tak, aniž by byly použity jakékoliv chemikálie. Díky tomu je pak parfém i bezpečnější při používání. Kromě toho, pomůžete dobré věci.

Některé nekvalitní a velmi levné parfémy obsahují složky, které jsou nevhodné k použítí. Zapamatujte si, že léčba těchto nežádoucích účinků vás může přijt pěkně draho. Kromě toho, měli bychom se naučit být ke svému životnímu prostředí více tolerantní.

Jaké přírodní parfémy lze na trhu sehnat?

Každý parfém by měl mít tu schopnost, udržovat naši vůni stále svěží a čistou. Většina parfémů se vyrábí z jasmínu, vonokvětky, mimózy a růže - především pro ženy. Existují ale také kombinace parfémů, které nabízejí různé pižmové vůně, které si v dnešní době mnoho lidí oblíbilo, především také proto, že jsou tyto párfémy ve slevách. Na své si také přijdou milovníci ovoce. Vyrábějí se takové, které obsahují výtažky z citrusových plody a hrozen.

Ve skutečnosti jsou některé tyto parfémy pojmenovány právě podle těchto esencí, které umožňují snadno zjistit, že daná vůně je vyrobena právě z těchto složek, tudíž není problém vybrat pro své blízké či pro sebe samotné ten správný. Přírodní parfémy jsou tedy k dostání také jako sladké a čisté vůně.

Přírodní parfémy jsou typem těch ,,zdravějších", protože jsou vyrobeny z přírodních látek, které snižují nežádoucí účinky na pokožku našeho těla, které způsobují chemické látky. Jejich další výhodou je, že tyto parfémy jsou smíchány s esenciálními oleji, díky kterým vůně krásně voní a dokáže povzbudit naši mysl a tělo. Což vede také k vyšší koncentraci.Navíc tyto produkty neobsahují ani žádná chemická rozpouštědla a jiné přísady zahrnutých při jejich výrobě, což minimalizuje riziko vzniku kožních alergií a jiné negativní reakce, jako je nevolnost a bolest hlavy. Navíc se nemusíte ani bát skvrn, které mnoho nekvalitních parfémů způsobují. Tyto skvrny způsobují právě nekvalitní přidané látky, které v těchto parfémech nenajdete.Pokud tedy, jelikož se blíží Vánoce, chcete udělat radost svým blízkým, určitě sáhněte po přírodních parfémech (ačkoliv nejsou podmínkou) i jiné nepřírodní pafémy jsou velmi kvalitní ve svém složení. Získáte tak sladkou, čistou a dlouhotrvající vůni, od které se nebudete moci odtrhnout. :-)Každopádně váš výběr parfému by měl záviset hned na několika faktorech - zda je parfém citlivý k pokožce a zda není jeho výroba testována na zvířatech a neobsahuje žádné levné náhražky. Než si parfém koupíte, vyzkoušejte jeho účinky na kousku kůže vaší ruky. Nekupujte parfém na doporučení, aniž byste ho předtím takto nevyzkoušeli. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama