Co přijde potom?

20. prosince 2011 v 20:13 | AnetNelly |  Diskuze
Občas když nad něčím přemýšlím, z jakého si neznámého důvodu, mě napadne otázka "A co bude tom?". Potěvšinou to bývá tak, že mě naprosto uzemní myšlenka "nic". Spousta z vás možná netuší, o čem je řeč. A tak se bezhlavě zamyšlím nad tím, co je vlastně po životě. Ve škole mám předmět ZSV - Základy společenské věd, kde probíráme nejen filozofické myšlenky, ale právě taková to témata, nad kterými sama moc nerada přemýšlím. Je to vlastně taková otázka, na kterou nezná nikdo odpověď. Za jedno jsem ale neskutečně ráda - a to je to, že se na naší škole vyskytuje pár učitelů, kteří se o takové věci zajímají a sdělují je dál.

Někteří lidé by si možná mysleli, že jsem blázen, že nad něčím takovým přemýšlím, popravdě to není doslovné, já se každý den neužírám otázkou, co jednou bude, protože se snažím žít přítomností, každopádně najdou se chvíle, kdy se nad tímhle hluboce zamyslím. Ovšem někdy se mi stává, že mě moje podvědomí k takovým myšlenkám příliš nepustí a já si tedy rychle řeknu "Ne, nad něčím takovým přemýšlet nebudeš" a doslova takové myšlenky zahodím. Říká se, že lidé, kteří si své myšlenky umějí třidit na důležité, nepodstatné, dle nálady? Jsou vlastně ti šťastní. No, nerada bych tu někoho pobouřila, protože je možné, že právě někdo z vás nad něčím takovým vůbec nepřemýšlí, ovšem jak jsem napsala, mě už to hodněkrát napadlo.
Když jsem byla malá, tak jsem si myslela, že dědeček co mi umřel, vlastně neumřel, jen odešel někam daleko, někam do jiné země. Docela zajímavé, že? Každopádně teď už znám skutečnost, ovšem stojím za názorem, že žádný člověk opravdu neví, co je po životě! I když se to neustále zkoumá.

Není čeho se bát
Jak už jsem psala nahoře, naši učitelé (někteří), se vlastně vcelku zajímají o takové věci, co je to vlastně člověk, svět a proč tu jsme. Neříkám, že by nějak extra filozofovali, ale když najdou nějaké zajímavé informace, neváhají se s nimi podělit. Stejně tak jako nedávno, kdy jsme měli hodinu Informačních technologií nám učitel řekl, že na internetu našel zajímavé video o ženě, která prodělala klinickou smrt. Celý život se obávala toho, že bude mít rakovinu, bála se chemoterapie a bála se jíst některé jídlo, protože si myslela, že právě ono rakovinu způsobuje. Tajemství života jsou různá, ale tohle je jedna z tajenek, jednoduše se potvrzuje, že na co myslíme - to k sobě přitahujeme. Video vám sem vkládám a zajímá mě váš názor na celou tuto tématiku. Zda znáte nějaký podobný příběh, jestli máte občas taky takové myšlenky, co vlastně bude po živote, apod. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hogreta hogreta | E-mail | Web | 22. prosince 2011 v 23:45 | Reagovat

Pokud tě tato problematika opravdu zajímá, přečti si knihu (a nebo stáhni film) The Secret (už je to i v české verzi - Tajemství). Spousta věcí, které řekla tato paní, se s touto teorií shoduje. Já Tajemství věřím, stejně tak věřím vesmíru.  Příroda a vesmír mají vždy důvod, proč má které zvíře jaké vlastnosti a co dokáže. To, že my dokážeme přemýšlet nad smrtí a nad tím, co bude po tom - to si myslím, že není tak bezdůvodné, jak se na první pohled zdá:).

http://hogreta.blog.cz/1110/neni-denik-jako-denik-aneb-narky-nam-vazne-nepomohou
http://hogreta.blog.cz/1106/tema-tydne-vesmir

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama