Co my jen víme?!

6. června 2008 v 17:17 | AnetNelly |  Film News
Co my jen víme?!
Je svět kolem nás, ten, který vidíme a cítíme, skutečný? Nebo existují i další reality, mnohem reálnější než ta jediná a obecně přijímaná? Co například ta realita, kterou našla Alenka za zrcadlem?
Do hledání skrytých realit se pustil film Co my jen víme?! Příběh Amandy zavádí diváka do fantastického světa, v němž si hrdinka stále více uvědomuje nejistotu reálného světa. Amanda na této "cestě" pochopí, že když se bude poctivě dívat pod povrch, a ne jen na něj, nebude její život už nikdy jako dřív.
Film uvede diváka pomocí počítačových efektů a výpovědí několika předních světových fyziků, neurologů, molekulárních biologů, mystiků a duchovních učitelů vysvětlujících realitu na základě nejnovějších objevů fyziky do kvantové neurčitosti, kde se realita mění s každou další myšlenkou.
Stručná anotace filmu
Amandě (Marlee Matlin) se nic nedaří, je bez inspirace a chuti do života. Ale pak se jí začne ukazovat, co bylo za zrcadlem. Pár náhodných úkazů a setkání jí pomohou pochopit a změnit svoje vidění. Pozvolna vstupuje do světa pružnějšího než běžná realita. Tento fiktivní příběh je proložen komentáři odborníků na lidské tělo, fyziku, filosofii či náboženství a nepřímo komentují pohled na svět, do které se Amanda postupně rodí.
Co my jen víme?! je filmové zpracování nové filosofie, která vznikla na průsečíku tisíce let starých náboženství a nejnovějších vědeckých poznatků. Je unikátní svým tématem, svým žánrem (vědecko-filosofický dokument s fiktivním ilusratiním příběhem) a také svým zpracováním (moderní počítačové triky, komiksová animace). Co my jen víme?! je filosofický film, jehož myšlenky pochopí i děti a ti, kteří filosofii nikdy nečetli.
Tématem reality, která se skrývá za tou, již akceptujeme jako normální, se zabývají i snímky Matrix (The Matrix - 1999, 2003 a 2003), Vanilkové nebe (Vanilla Sky - 2001) a Minority Report (2002). Ty ale využívají sci-fi příběhů, zatímco děj tohoto filmu je natolik "obyčejný", že se mohl přihodit. Navíc jeho poznatky můžete v praxi ihned vyzkoušet a žít je.

Trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ★Angellska★→tvoje©SB←:○♥ ★Angellska★→tvoje©SB←:○♥ | Web | 6. června 2008 v 20:52 | Reagovat

Ten mě tedy moc neláká ...:-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama